Nastavení cookies

Tyto webové stránky používají cookies, abychom zajistili, že získáte to nejhodnotnější na našich webových stránkách. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko "Souhlasím se vším".

O kardiologii

Komplexní specializovanou péči

Naše ambulance poskytuje komplexní specializovanou péči v oborech vnitřního lékařství a kardiologie. K dispozici máme neinvazivní přístrojovou diagnostiku. Echokardiograf Philips HD15, monitorovací systémy krevního tlaku a EKG, zátěžové testování – bicyklová ergometrie.

MUDr. Milan Mikuš
MUDr. Milan Mikuš

Je specialistou v oborech vnitřní lékařství (atestace 2. stupně v roce 1993) a kardiologie (licence, atestace v roce 2009). Po ukončení studií na lékařské fakultě v Olomouci pracoval 8 let v nemocnicích v Novém Jičíně a na Vsetíně.

Od roku 1993 se věnuje specializované ambulantní péči v oboru vnitřní lékařství a kardiologie v Rožnově pod Radhoštěm. Postupně vybudoval pracoviště, které poskytuje kompletní ambulantní služby v interně a kardiologii. Je členem české a evropské kardiologické společnosti, internistické společnosti, pravidelně se účastní národních a mezinárodních kongresů a dalších vzdělávacích akcí.

MUDr. Tereza Matyášková (Mikušová)
MUDr. Tereza Matyášková (Mikušová)

Po studiu na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze absolvovala specializační vzdělávání na I. interní kardioangiologické klinice ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně, atestaci z kardiologie složila v roce 2014.

V rámci svého působení v Brně spolupracovala s Masarykovou univerzitou a s Mezinárodním centrem klinického výzkumu (ICRC) na vědeckých projektech, které se zabývaly akutním srdečním selháním, spánkovou apnoe a rezistentní hypertenzí. Také se věnovala výuce studentů medicíny a zdravotních sester.

Během studií absolvovala několik měsíčních zahraničních stáží, jednoroční pobyt na lékařské fakultě v Antverpách v rámci projektu Erasmus, observační návštěvu Mayo Clinic v Rochesteru. Erudici v oboru si udržuje pravidelnou účastí na vzdělávacích akcích.